>

Gelinlik muhafazası nasıl olmalı? - 2.el Gelinlikte 1. Adres Beyazgelin.com

İçeriğe git

Ana menü:

Gelinlik muhafazası nasıl olmalı?Gelinliğiniz çok uzun kuyruklu yada sarkma yapacak kadar ağır değil ise askı kullanılarak saklanabilir.Gelinlik üzerinde saf ipek ve tül gibi hassas kumaşlar kullanılmış ise askıda bekletmek yerine bir kutu içinde bekletmek daha sağlıklı ve güvenlidir.Ancak kullandığınız saklama kutusunun özellikte iç alaşımının asit salğılamayan malzeden yapılmış olması gerekir.Böyle bir tedbir alarak uzun zaman bekleteceğiniz gelinliğinizin karamasına engel olmuş olursunuz.

Kutuya yerleştirilen gelinliğin bütün kıvrımların bir hat doğrultusunda katlanması olası birtakım izler kalmasına engel olacaktır.

Gelinliğinizin böcek tahribatına karşı korunması için kutuda muhafazası iyi bir önlem olacaktır. Penceresiz kutuları tercih etmek, zamanla yırtılarak böcekler için bir giriş yolu oluşmasını engeller.

Kutunun muhafaza edileceği yer nemden arındırılmış olmalı.Zira oluşacak küf lekesi, en zor çıkan leke türüdür.Bodrum yada tavan arası yerine, sık havalandırılan bir saklama bölgesi seçmeniz, gelinliğinizi uzun yıllar korumak için gereklidir.

 
Copyright 2016. All rights reserved.
İçeriğe dön | Ana menüye dön